KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878017

nr 1387 8017

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 15x21 cm, yttermått inklusive ram: 31x38 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 29 mars 2021
kl 20:28:58

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius