KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878017
nr 1387 8017
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 15x21 cm, yttermått inklusive ram: 31x38 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:28:58
100 kr
150 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius